KEMET C1206C101M3HAC7800
Manufacturer
KEMET
Model
C1206C101M3HAC7800
Datasheet
C1206C101M3HAC7800 PDF
Description
CAP CER 1206 100PF 25V ULTRA STA
Attribute Name Attribute Value
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series GA
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Features -
Voltage - Rated 50V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance ±0.5pF
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 1pF