KEMET C0805X432J4HAC7800
Model
C0805X432J4HAC7800
Datasheet
C0805X432J4HAC7800 PDF
Description
CAP CER 0805 4.3NF 16V ULTRA STA
Attribute Name Attribute Value
Tolerance ±10%
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 1000pF
Temperature Coefficient X8R
Part Status Active
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Series SMD Auto X8R HT150C
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Ratings AEC-Q200
Voltage - Rated 100V
Features Low ESL, High Temperature
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)