KEMET C0805X392J4HAC7800
Model
C0805X392J4HAC7800
Datasheet
C0805X392J4HAC7800 PDF
Description
CAP CER 0805 3.9NF 16V ULTRA STA
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series SMD Comm X8R HT150C Flex
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Ratings -
Thickness (Max) 0.047" (1.20mm)
Features Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated 16V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance ±5%
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 4300pF