KEMET C0805C682M1GEC7800
Model
C0805C682M1GEC7800
Datasheet
C0805C682M1GEC7800 PDF
Description
CAP CER 0805 6.8NF 100V C0G
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Applications ESD Protection
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series ESD SMD Comm C0G
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Ratings -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Features Low ESL
Voltage - Rated 200V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Capacitance 6800pF