KEMET C0805C112K5HACAUTO
Model
C0805C112K5HACAUTO
Datasheet
C0805C112K5HACAUTO PDF
Description
CAP CER 0805 1.1NF 50V ULTRA STA
Attribute Name Attribute Value
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Series SMD Auto X8R HT150C
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)
Ratings AEC-Q200
Voltage - Rated 50V
Features Low ESL, High Temperature
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Packaging Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 1200pF