KEMET C0805C102M1HACAUTO
Model
C0805C102M1HACAUTO
Datasheet
C0805C102M1HACAUTO PDF
Description
CAP CER 0805 1NF 100V ULTRA STAB
Attribute Name Attribute Value
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 1000pF
Temperature Coefficient X8R
Part Status Active
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series SMD Comm X8R HT150C Flex
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Ratings -
Thickness (Max) 0.039" (0.98mm)
Features Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated 10V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance ±5%