KEMET C0603X111G4HACAUTO
Model
C0603X111G4HACAUTO
Datasheet
C0603X111G4HACAUTO PDF
Description
CAP CER 0603 110PF 16V ULTRA STA
Attribute Name Attribute Value
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series GA
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Features -
Voltage - Rated 50V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 220pF