KEMET C0603C682K2REC7867
Model
C0603C682K2REC7867
Datasheet
C0603C682K2REC7867 PDF
Description
CAP CER 6800PF 200V X7R 0603
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series SMD Comm X8R HT150C Flex
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Ratings -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Features Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated 10V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 1800pF