KEMET C0603C332K3REC7867
Model
C0603C332K3REC7867
Datasheet
C0603C332K3REC7867 PDF
Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 0603
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Applications ESD Protection
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series ESD SMD Comm X7R
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Ratings -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Features -
Voltage - Rated 200V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Capacitance 3300pF