KEMET C0402C681K8JACAUTO
Model
C0402C681K8JACAUTO
Datasheet
C0402C681K8JACAUTO PDF
Description
CAP CER 680PF 10V U2J 0402
Attribute Name Attribute Value
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance ±0.25pF
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Capacitance 3.9pF
Temperature Coefficient C0G, NP0
Part Status Active
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series SMD Auto C0G
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Features Low ESL
Voltage - Rated 50V