Johanson Technology Inc. 500R07S300KV4T
- Manufacturer
- Johanson Technology Inc.
- Model
- 500R07S300KV4T
- Datasheet
- 500R07S300KV4T PDF
- Description
- CAP CER 30PF 50V NP0 0402
|---|---|
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Series | SMD Comm X8R HT150C |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.88mm) |
| Ratings | - |
| Voltage - Rated | 10V |
| Features | Low ESL, High Temperature |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±5% |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Capacitance | 91pF |