Johanson Technology Inc. 201R07S0R5BV4T
- Model
- 201R07S0R5BV4T
- Datasheet
- 201R07S0R5BV4T PDF
- Description
- CAP CER 0.5PF 200V NP0 0402
| Series | S |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.61mm) |
| Ratings | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Features | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Size / Dimension | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Lead Style | - |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Capacitance | 24pF |