Johanson Dielectrics, Inc. 101R15N101JV4T
- Manufacturer
- Johanson Dielectrics, Inc.
- Model
- 101R15N101JV4T
- Datasheet
- 101R15N101JV4T PDF
- Description
- CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0805
|---|---|
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Series | ESD SMD Auto C0G |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Features | Low ESL |
| Voltage - Rated | 25V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Height - Seated (Max) | - |
| Lead Style | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Capacitance | 2200pF |