JKL Components Corp. ZFS-245000CW
- Manufacturer
- JKL Components Corp.
- Model
- ZFS-245000CW
- Datasheet
- ZFS-245000CW PDF
- Description
- LED FLEX STRIP COOL WHITE 5M
- Availability
- IN STOCK
Stock: 2
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Series | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| CCT (K) | 3800K ~ 4300K |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Features | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 67 lm/W |
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V |
| Wavelength | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 4525lm |
| Part Status | Active |
| Configuration | Linear Light Strip, Flexible |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | 120° |
| Type | LED Engine |
| Current - Test | 2.8A |
| Color | White, Neutral |
| Size / Dimension | 5000.00mm L x 10.16mm W |
| Height | 2.08mm |
| Temperature - Test | 25°C |