ITT Cannon, LLC DLM6-360PC-F
- Manufacturer
- ITT Cannon, LLC
- Model
- DLM6-360PC-F
- Datasheet
- DLM6-360PC-F PDF
- Description
- CONN PLUG 360POS PCB
|---|---|
| Color | Black |
| Connector Style | VHDM |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Connector Usage | - |
| Series | VHDM 75117 |
| Number of Columns | - |
| Features | Stackable |
| Number of Positions | 400 |
| Packaging | Tube |
| Current Rating (Amps) | - |
| Part Status | Active |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |