Inspired LED, LLC 12V-SB-BLU-12M
Model
12V-SB-BLU-12M
Datasheet
12V-SB-BLU-12M PDF
Description
LED ENG BLU 465NM 3LEDS 1.85"/PC
Availability
IN STOCK
Stock: 212
Packaging Cut Tape (CT)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V
Wavelength 625nm
Flux @ Current/Temperature - Test -
Part Status Active
Viewing Angle 120°
Color Red
Current - Test -
Height 1.50mm