Inspired LED, LLC 12V-MB-WW-12M
Model
12V-MB-WW-12M
Datasheet
12V-MB-WW-12M PDF
Description
LED ENG WW 3LEDS 3000K 1.00"/PC
Availability
IN STOCK
Stock: 467
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
CCT (K) 4200K
CRI (Color Rendering Index) 83
Features -
Light Emitting Surface (LES) -
Lens Type Flat
Lumens/Watt @ Current - Test -
Packaging Cut Tape (CT)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V
Wavelength -
Flux @ Current/Temperature - Test 95lm (Typ)
Part Status Active
Viewing Angle 120°
Color White, Neutral
Current - Test -
Height 1.50mm