IDT, Integrated Device Technology Inc 8N3SV76KC-0130CDI8
Manufacturer
IDT, Integrated Device Technology Inc
Model
8N3SV76KC-0130CDI8
Datasheet
8N3SV76KC-0130CDI8 PDF
Description
IC OSC VCXO 174.8MHZ 6-CLCC
Attribute Name Attribute Value
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Type VCXO
Supplier Device Package 6-CLCC (7x5)
Count -
Series FemtoClock® NG
Frequency 114.285MHz
Packaging Tray
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-CLCC
Base Part Number IDT8N3SV76KC
Current - Supply 130mA
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V