Honeywell Sensing and Productivity Solutions SSCMRRN010NDAA3
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Model
SSCMRRN010NDAA3
Datasheet
SSCMRRN010NDAA3 PDF
Description
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 8SMD
Availability
IN STOCK
Stock: 117
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Maximum Pressure 5.08PSI (35kPa)
Output 0 mV ~ 75 mV
Voltage - Supply -
Series NPH
Termination Style PC Pin
Accuracy ±1.5%
Operating Pressure 1.02PSI (7kPa)
Features Temperature Compensated
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Port Size Male - 0.19" (4.83mm) Tube, Dual