Harwin Inc. G125-MC41605L4-0450L
- Model
- G125-MC41605L4-0450L
- Datasheet
- G125-MC41605L4-0450L PDF
- Description
- 1.25MM M/L 16POS 32AWG 450MM
|---|---|
| Pitch - Cable | 0.050" (1.27mm) |
| Connector Type | DIP to DIP |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Cable Termination | Solder |
| Color | Multiple, Ribbon |
| Pitch - Connector | 0.100" (2.54mm) |
| Usage | Socket (0.1"), Board In |
| Number of Positions | 24 |
| Length | 3.00' (914.40mm) |