Harwin Inc. G125-MC31605L4-0300F
- Model
- G125-MC31605L4-0300F
- Datasheet
- G125-MC31605L4-0300F PDF
- Description
- 1.25MM M/F 16POS 30AWG 300MM
|---|---|
| Usage | - |
| Number of Positions | 90 |
| Length | 8.25' (2.52m) |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Series | Tiger Eye™ SFSD |
| Features | Polarizing Key |
| Shielding | Unshielded |
| Part Status | Active |
| Pitch - Cable | - |
| Connector Type | Socket to Socket |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Cable Termination | Crimp |
| Color | Black, Individual |
| Pitch - Connector | 0.050" (1.27mm) |