Harwin Inc. G125-MC22605L4-0300M
- Model
- G125-MC22605L4-0300M
- Datasheet
- G125-MC22605L4-0300M PDF
- Description
- 1.25MM M/M 26POS 28AWG 300MM
|---|---|
| Features | Strain Relief |
| Shielding | Unshielded |
| Part Status | Active |
| Pitch - Cable | 0.050" (1.27mm) |
| Connector Type | Card Edge to Card Edge |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Cable Termination | IDC |
| Color | Multiple, Ribbon |
| Pitch - Connector | 0.100" (2.54mm) |
| Usage | - |
| Number of Positions | 60 |
| Length | 3.00' (914.40mm) |