Harwin Inc. G125-FC41605L0-0450L
- Model
- G125-FC41605L0-0450L
- Datasheet
- G125-FC41605L0-0450L PDF
- Description
- 1.25MM F/L 16POS 32AWG 450MM
|---|---|
| Connector Type | Card Edge to Card Edge |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Cable Termination | IDC |
| Color | Multiple, Twisted Pair (Flat) |
| Pitch - Connector | 0.100" (2.54mm) |
| Usage | - |
| Number of Positions | 60 |
| Length | 1.67' (508.00mm) |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Series | - |
| Features | Strain Relief |
| Shielding | Unshielded |
| Part Status | Active |
| Pitch - Cable | 0.050" (1.27mm) |