Harwin Inc. G125-FC22005L0-0300F
- Model
- G125-FC22005L0-0300F
- Datasheet
- G125-FC22005L0-0300F PDF
- Description
- 1.25MM F/F 20POS 28AWG 300MM
|---|---|
| Cable Termination | Solder |
| Color | Multiple, Ribbon |
| Pitch - Connector | 0.100" (2.54mm) |
| Usage | Socket (0.1"), Board In |
| Number of Positions | 28 |
| Length | 1.00' (304.80mm) |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Series | 208 |
| Features | Strain Relief |
| Shielding | Unshielded |
| Part Status | Active |
| Pitch - Cable | 0.050" (1.27mm) |