GSI Technology GS8662TT19BD-400
Model
GS8662TT19BD-400
Datasheet
GS8662TT19BD-400 PDF
Description
SRAM 1.8 or 1.5V 4M x 18 72M
Attribute Name Attribute Value
Tradename SigmaDDR-II+
Supply Current - Max 625 mA
Memory Size 72 Mbit
Supply Voltage - Max 1.9 V
Memory Type DDR-II
Supply Voltage - Min 1.7 V
Subcategory Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity 15
Manufacturer GSI Technology
Maximum Clock Frequency 400 MHz