GSI Technology GS8322Z36AD-333V
Model
GS8322Z36AD-333V
Datasheet
GS8322Z36AD-333V PDF
Description
SRAM 1.8/2.5V 1M x 36 32M
Attribute Name Attribute Value
Tradename SigmaQuad-II
Supply Current - Max 630 mA
Memory Size 72 Mbit
Supply Voltage - Max 1.9 V
Memory Type QDR-II
Supply Voltage - Min 1.7 V
Subcategory Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity 15
Manufacturer GSI Technology
Maximum Clock Frequency 333 MHz