GSI Technology GS81313LT18GK-675I
Manufacturer
GSI Technology
Model
GS81313LT18GK-675I
Datasheet
GS81313LT18GK-675I PDF
Description
SRAM 1.2/1.25V 8M x 18 144M
Attribute Name Attribute Value
Type SigmaDDR-IIIe B2
Mounting Style SMD/SMT
Brand GSI Technology
Package / Case BGA-260
Series GS81313LT36GK
Product Category SRAM
Packaging Tray
Moisture Sensitive Yes
Tradename SigmaDDR-IIIe
Supply Voltage - Max 1.35 V
Memory Size 144 Mbit
Supply Voltage - Min 1.2 V
Memory Type DDR-III
Factory Pack Quantity 10
Subcategory Memory & Data Storage
Maximum Clock Frequency 675 MHz