GlobTek, Inc. WR9HH1000LCP-F(R6B)
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Model
WR9HH1000LCP-F(R6B)
Datasheet
WR9HH1000LCP-F(R6B) PDF
Description
GT-86181-1818 -W2, 18W, 18V1A, W
Attribute Name Attribute Value
Input Connector NEMA 1-15P
Region Utilized North America
Form Wall Mount (Class II)
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Series GT-86181-1810 -W2
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Approvals CE, cULus, EAC, PSE, UKRSepro, VCCI
Size / Dimension 2.89" L x 1.38" W x 1.81" H (73.5mm x 35.0mm x 46.0mm)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 10V
Input Type Fixed Blade
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Cord Length 59" (1.50m)
Current - Output (Max) 1.8A
Part Status Active
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Applications ITE (Commercial)
Polarization Positive Center
Power (Watts) 18W