EPCOS (TDK) B82476B1472M100
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Model
B82476B1472M100
Datasheet
B82476B1472M100 PDF
Description
FIXED IND 4.7UH 5.3A 16.5 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 750
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 4.6A
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -
Tolerance ±30%
Supplier Device Package -
Inductance 10µH
Frequency - Self Resonant -
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core -
Type -
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Series CDRH125/LD
DC Resistance (DCR) 29mOhm Max