EPCOS (TDK) B32934D3155K000
Model
B32934D3155K000
Datasheet
B32934D3155K000 PDF
Description
CAP FILM 1.5UF 10% 305VAC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 2050
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series R75
Size / Dimension 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)
Ratings -
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 250V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 630V
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) 1.106" (28.10mm)
Capacitance 1.5µF
Operating Temperature -55°C ~ 105°C