EPCOS (TDK) B32933A3824K000
Model
B32933A3824K000
Datasheet
B32933A3824K000 PDF
Description
CAP FILM 0.82UF 10% 305VAC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 1326
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series R60
Size / Dimension 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Ratings -
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 200V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 400V
Tolerance ±5%
Height - Seated (Max) 0.791" (20.10mm)
Capacitance 2.2µF
Operating Temperature -55°C ~ 105°C