EPCOS (TDK) B32933A3474M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Model
B32933A3474M000
Datasheet
B32933A3474M000 PDF
Description
CAP FILM 0.47UF 20% 305VAC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 3882
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series B32683
Size / Dimension 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Ratings -
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 450V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 1250V (1.25kV)
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Capacitance 0.015µF
Operating Temperature -55°C ~ 100°C