EPCOS (TDK) B32926A4105M000
Model
B32926A4105M000
Datasheet
B32926A4105M000 PDF
Description
CAP FILM 1UF 20% 350VAC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 601
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 850V
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) -
Capacitance 0.22µF
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Part Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.6 mOhms
Termination PC Pins
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Series PPA
Size / Dimension 0.689" Dia x 1.142" L (17.50mm x 29.00mm)
Ratings -
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 500V