EPCOS (TDK) B32924H3684M
Model
B32924H3684M
Datasheet
B32924H3684M PDF
Description
CAP FILM 0.68UF 20% 305VAC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 1230
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Applications High Frequency, Switching
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series ECW-F(L)
Size / Dimension 0.610" L x 0.303" W (15.50mm x 7.70mm)
Ratings -
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Features -
Voltage Rating - AC -
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 630V
Tolerance ±3%
Height - Seated (Max) 0.535" (13.60mm)
Capacitance 0.075µF
Operating Temperature -40°C ~ 105°C