EPCOS (TDK) B32923J3684K
Model
B32923J3684K
Datasheet
B32923J3684K PDF
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 305VAC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 2770
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.669" (17.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series DMT
Size / Dimension 0.819" L x 0.354" W (20.80mm x 9.00mm)
Ratings -
Dielectric Material Polyester, Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 125V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 250V
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) 0.606" (15.40mm)
Capacitance 0.1µF
Operating Temperature -55°C ~ 125°C