EPCOS (TDK) B32923H3414M
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Model
B32923H3414M
Datasheet
B32923H3414M PDF
Description
CAP FILM 0.41UF 20% 305VAC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 1503
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Features -
Voltage Rating - AC 305V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC -
Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Capacitance 0.47µF
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series B32933
Size / Dimension 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)