EPCOS (TDK) B32913A3224K000
Model
B32913A3224K000
Datasheet
B32913A3224K000 PDF
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 760VDC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 10435
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Applications High Pulse, DV/DT
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series 171
Size / Dimension 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Ratings -
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 90V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 160V
Tolerance ±5%
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Capacitance 0.22µF
Operating Temperature -55°C ~ 105°C