EPCOS (TDK) B32912A5683M000
Model
B32912A5683M000
Datasheet
B32912A5683M000 PDF
Description
CAP FILM 0.068UF 20% 1KVDC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 1999
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6031 (1580 Metric)
Series ECW-U(C)
Size / Dimension 0.598" L x 0.315" W (15.20mm x 8.00mm)
Ratings -
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Features -
Voltage Rating - AC -
Packaging Digi-Reel®
Voltage Rating - DC 250V
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Capacitance 0.68µF
Operating Temperature -55°C ~ 125°C