EPCOS (TDK) B32776P7126K000
Model
B32776P7126K000
Datasheet
B32776P7126K000 PDF
Description
CAP FILM 12UF 10% 700VDC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 246
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Series MMWA
Size / Dimension 0.374" Dia x 1.000" L (9.50mm x 25.40mm)
Ratings -
Dielectric Material Polyester, Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 250V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 630V
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) -
Capacitance 0.1µF
Operating Temperature -55°C ~ 125°C