EPCOS (TDK) B32686A7224K000
Model
B32686A7224K000
Datasheet
B32686A7224K000 PDF
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 1.25KVDC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 195
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Series FFB
Size / Dimension 1.224" L x 0.512" W (31.10mm x 13.00mm)
Ratings -
Dielectric Material Polyester, Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 90V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 300V
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) 0.882" (22.40mm)
Capacitance 7.5µF
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications DC Link, DC Filtering
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)