EPCOS (TDK) B32683A2332K000
Model
B32683A2332K000
Datasheet
B32683A2332K000 PDF
Description
CAP FILM 3300PF 2KVDC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 1273
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series B32682
Size / Dimension 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Ratings -
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 300V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 630V
Tolerance ±5%
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Capacitance 0.022µF
Operating Temperature -55°C ~ 100°C