EPCOS (TDK) B32683A0223K000
Model
B32683A0223K000
Datasheet
B32683A0223K000 PDF
Description
CAP FILM 0.022UF 1KVDC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 1211
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series B32522
Size / Dimension 0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Ratings -
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Features -
Voltage Rating - AC 160V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 250V
Tolerance ±5%
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Capacitance 1.5µF
Operating Temperature -55°C ~ 125°C