EPCOS (TDK) B32682A6223J000
Model
B32682A6223J000
Datasheet
B32682A6223J000 PDF
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 3874
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Features -
Voltage Rating - AC 500V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC -
Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Capacitance 2700pF
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications EMI, RFI Suppression
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series P295
Size / Dimension 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)