EPCOS (TDK) B32676E8225K000
Model
B32676E8225K000
Datasheet
B32676E8225K000 PDF
Description
CAP FILM 2.2UF 10% 875VDC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 828
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Termination PC Pins
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series B32924*4
Size / Dimension 1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)
Ratings AEC-Q200, X2
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Features -
Voltage Rating - AC 350V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 650V
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) 0.965" (24.50mm)
Capacitance 1µF
Operating Temperature -40°C ~ 110°C