EPCOS (TDK) B32674D8155K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Model
B32674D8155K000
Datasheet
B32674D8155K000 PDF
Description
CAP FILM 1.5UF 10% 875VDC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 775
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 250V
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) -
Capacitance 0.22µF
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Series WMF
Size / Dimension 0.413" Dia x 1.185" L (10.50mm x 30.10mm)
Ratings -
Dielectric Material Polyester
Features -
Voltage Rating - AC 125V