EPCOS (TDK) B32674D4685K000
Model
B32674D4685K000
Datasheet
B32674D4685K000 PDF
Description
CAP FILM 6.8UF 10% 450VDC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 388
Package / Case Radial
Series R46
Size / Dimension 1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm)
Ratings X2
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 310V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 630V
Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) 1.579" (40.10mm)
Capacitance 6.8µF
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications EMI, RFI Suppression
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)