EPCOS (TDK) B32674D1684K000
Model
B32674D1684K000
Datasheet
B32674D1684K000 PDF
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 750VDC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 1250
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series B32672P
Size / Dimension 0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Ratings -
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 160V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 450V
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Capacitance 1.8µF
Operating Temperature -55°C ~ 125°C