EPCOS (TDK) B32654A1154J000
Model
B32654A1154J000
Datasheet
B32654A1154J000 PDF
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 1.6KVDC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 1264
Features -
Voltage Rating - DC 100V
Packaging Bulk
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Capacitance 6.8µF
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Series SilverCap™ B32562
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Ratings -
Voltage Rating - AC 63V