EPCOS (TDK) B32653A6334J000
Model
B32653A6334J000
Datasheet
B32653A6334J000 PDF
Description
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 2505
Features -
Voltage Rating - AC 400V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Capacitance 0.022µF
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications High Pulse, DV/DT
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series B32683
Size / Dimension 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)