EPCOS (TDK) B32653A6224J000
Model
B32653A6224J000
Datasheet
B32653A6224J000 PDF
Description
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 4080
Features -
Voltage Rating - AC -
Packaging Digi-Reel®
Voltage Rating - DC 250V
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Capacitance 0.39µF
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Part Status Active
Termination Solder Pads
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3931 (9880 Metric)
Series ECW-U(C)
Size / Dimension 0.386" L x 0.315" W (9.80mm x 8.00mm)